Bizi Takip Edin:

Kalite Güvence

Hammadde Kabul

Laboratuvar Onayı

Depolanma

Üretim

Mamül Madde

Kalite Kontrol

Fabrikamızda üretilen yemlerin kalitesini kontrol ve standardize etmek amacıyla hammadde kabul, depolama, üretim ve mamül madde aşamalarının her birinde detaylı kontroller ve analizler yapılmaktadır.

Hammadde Kabul: Fabrikaya gelen her kamyon içindeki hammadde fiziksel olarak kontrol edilmekte, bu kontroller sırasında rutubet, renk, koku, yabancı madde gibi kriterlere bakılmakta, hammaddeye özgü özelliklere uygun görülmeyen noktalar tespit edilmesi halinde hammadde red işlemi devreye sokulmaktadır. Bu aşamadan geçen hammaddeler hızlı analiz yöntemleri ile incelenerek değerlerine uygun olarak sınıflandırılarak depolanmak amacıyla kabul edilirler. Bu yöntemlerin yanında tedarikçi değerlendirme sistemimiz nedeniyle getirdiği hammaddede kalite sorunu görülme oranı yükselen firmaları tedarikçi listemizden çıkarmaktayız.
Depolanma: Uygun alanda depolanan hammaddeyi temsil eden numune referans yöntemlerle analizi yapılarak kuru madde, ham protein, ham selüloz, ham yağ, ham kül, ham yağ, nişasta, NDF, ADF ve ADL değerleri tespit edilir. Bu değerler ile hammaddenin formülasyona gireceği değerler belirlenir. Bu analiz depolama süresi boyunca belli periyotlar ile tekrarlanarak depolama sırasında oluşacak besin değeri değişiminin tespiti yapılarak mamül madde de oluşacak sapmaların önüne geçilir.
Üretim: Üretimin çeşitli aşamalarından numune alınarak kontroller yapılır. Bu sayede hem ürünlerimizin hem üretim ekipmanlarımızın kontrolünde süreklilik sağlanır.
Mamül Madde: Ürettiğimiz mamül maddeler hem referans yöntemlerle hem de hızlı analiz sistemleri ile kontrol edilmektedir.

Kalite kontrol laboratuvarımız bu analizlerin yanında sahadan gelen konsantre yem ve kaba yem analizlerini yaparak ilgili Veteriner Hekim veya Ziraat Mühendisi personelimize raporlama yapar. Bu sayede yetiştiricilerimizin bilinçli ve ekonomik besleme yapmasını sağlarlar.

Online Ödeme

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.