Bizi Takip Edin:

Mandıram

Koyun Süt Yemi

Koyunlar toplam süt verimlerinin %40’ını doğumdan sonraki ilk 1 ayda verirler. Bu nedenle anaç koyunların doğumdan sonra erken dönemdeki beslenmeleri hem süt verimlerinin yüksek olması ve hem de kuzularını yeterli ve sağlıklı olarak beslemeleri bakımından önemlidir . BÜKE MANDIRAM kaliteli, zengin enerji ve protein kaynakları ile doğumdan sonra koyunların sağlıklı ve verimli bir laktasyon dönemi geçirmesini sağlar.

Kullanım Şekli

Koyunlar doğurduklarında önlerine bol ılık su ve kaba yem konulur. Daha sonra 2.günden itibaren alıştırarak koyun süt yemi verilmeye başlanır ve artırılarak hedeflenen süt yemi miktarının verilmesi sağlanır.  Gebeliğin ilk 1 ayı sütçü koyun ırklarında kuzu sayısına bağlı olarak günde 1.5-2.5 kg, etçi ırklarda ise 1.5-2.0 kg MANDIRAM süt yemi verilir. Daha sonra koyunların süt verimlerine ve uygulanacak yetiştirme metoduna göre verilen süt yemi miktarı her ay biraz azaltılır. Özellikle doğumdan sonraki ilk 1 ay süt yemi yanısıra kaliteli bir kaba yem sağlanması faydalı olur. Koyunlara istedikleri zaman içebilecekleri şekilde taze ve temiz su sağlanmalıdır.

Online Ödeme

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.