Bizi Takip Edin:

Hoş Geldin

Buzağı Başlangıç Yemi

Buzağılara sütten kesilinceye kadar yedirilen özel bir yemdir. Buzağılar doğduklarında işkembeleri gelişmemiştir. İşkembe gelişiminin yeterli ve hızla tamamlanması buzağının sağlıklı büyümesi ve bir an önce konsantre ve kaba yemlerden yararlanabilir hale gelmesi bakımından çok önemlidir. BÜKE HOŞGELDİN buzağıların sindirebileceği özellikte kaliteli protein ve enerji kaynaklarından hazırlanmış özel bir yemdir. Buzağılarda işkembe ve vücut gelişiminin sağlıkla hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Kullanım Şekli

Buzağılara doğduktan sonra ilk 1 saat içerisinde ve daha sonra 6-7 saat aralıklarla 2 kez olmak üzere günde üç kez 2.5-3.0 kg ağız sütü içirilmesi hayatta kalmaları bakımından çok önemlidir. Buzağılara, ağız sütü içirme dönemi olan ilk 4-5 günlük yaştan sonra, işletmenin imkanlarına göre 2 ya da 3 öğüne bölünerek günlük 5-6 kg süt içirilmesi gerekir. Robot sistemde süt içirme miktarı ve aralığı robot sistem için tavsiye edilen programa göre uygulanmalıdır.

Buzağıya 5-7 günlük yaşta iken azar azar alıştırılarak BÜKE HOŞGELDİN verilmeye başlanır. HOŞGELDİN başlangıç yemi ve su buzağıların istedikleri kadar tüketebilecekleri şekilde önlerinde bulundurulur. Buzağı başlangıç yemi ve su kaplarının her zaman temiz olmasına dikkat edilmelidir. Su ve başlangıç yemlerinin her gün yenilenmesi, taze ve temiz olarak buzağılara verilmesi gerekir. Buzağılar 60-70 günlük yaşa geldiklerinde sütten kesilirler. Sütten kesilmelerine 1 hafta kala buzağılara bir tutamı geçmeyecek şekilde kaliteli yonca kuru otu verilmeye başlanır. Sütten kesimden sonra, buzağıların 6-8 buzağılık bölmelerde tutularak 0.5 kg yonca kuru otu ve yiyebileceği kadar buzağı başlangıç ya da buzağı büyütme yemi verilerek bir adaptasyon dönemi uygulanması ve daha sonra kalabalık buzağı büyütme gruplarına alınması buzağının hızlı ve sağlıklı gelişmesi bakımından önemle önerilir. Buzağı bölmelerine bol miktarda temiz ve kuru bir altlık serilmesi buzağı sağlığı için önemlidir.

Online Ödeme

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.