Bizi Takip Edin:

Sağanak

Süt Verim Yemi (19 Protein)

Süt ineklerinin sağım dönemindeki besin maddeleri ve enerji ihtiyaçları, yaşama payı ve verim payı ihtiyaçlarının toplamından oluşur. Bu ihtiyaçlar çevre faktörlerine, hayvanın canlı ağırlığı, vücut kondisyon skoru ve verdiği süt miktarına, göre değişir. Bu ihtiyaçların doğru ve ekonomik bir şekilde karşılanarak yüksek süt ve döl verimi elde edilmesi, bu değişken faktörlere göre doğru süt yeminin seçilerek uygun bir besleme programı oluşturulması ile mümkündür.

BÜKE YEM hayvanlara ve işletmenin imkanlarına ait birçok değişkeni dikkate alarak, farklı ihtiyaçlara uygun çeşitlilikte süt yemleri üretmektedir. BÜKE YEM tarafından üretilen süt yemleri formüle edilirken ilk şart olarak hayvanların ve bu hayvanlardan elde edilecek ürünleri tüketecek insanların sağlığına asla zarar vermeyecek özellikte olması dikkate alınır. BÜKE süt yemleri formüle edilirken hedeflenen hayvan grubunun ihtiyaçlarına göre besin maddeleri kompozisyonu oluşturulur. Bu amaçla, yem formülleri düzenlenirken farklı besin maddesi ve enerji yoğunluğuna sahip olsalar da her bir yem çeşidi için kalite kriterleri ile ilgili ciddi standartlar oluşturulmuştur ve bu kriterlerden taviz verilmesi hiçbir zaman söz konusu edilemez.

İşletmenizde kullanacağınız yem çeşitlerinin seçimlerinde ve bunların kullanılacağı beslenme programları hakkında BÜKE YEM Bilimsel Çalışma Grubu ya da teknik sorumlularımızdan bilgi alabilirsiniz.

BÜKE SAĞANAK süt yemi   %..... Ham protein ve ……….kkal metabolik enerji içerecek şekilde formüle edilmiştir.

Kullanım Şekli

Süt inekleri için besleme programı yaparken sürünün ya da sürüdeki grupların süt verimleri, üreme durumları, vücut kondisyonları, laktasyonun hangi döneminde oldukları, işletmeye ait kaba yem ve konsantre yem çeşidi imkanları ile çevresel faktörler dikkate alınarak uygun bir süt yemi seçimi yapılmalı ve bu seçim ile rasyon hazırlanmalıdır. İşletmenizdeki süt ineklerinin beslenmesinde uygulanacak uygun besleme programının hazırlanmasında BÜKE Yem teknik ekibi her zaman yanınızdadır.

Online Ödeme

Hizmet kalitemizi artırmak adına internet sitemizde çerezler kullanmaktayız. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası sayfamızı inceleyebilirsiniz.